s. mgr Maria Bujalska PDDM - członkini Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, absolwentka Muzykologii KUL (2009). W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu AM w Bydgoszczy. Od 2010 roku była asystentem dyrygenta i prowadziła zajęcia z emisji głosu w Jasnogórskim Chórze Chłopięco-Męskim Pueri Claromontani w Częstochowie. Od 2021 r. jest dyrygentem tegoż chóru. W 2023 roku reaktywowała na Jasnej Górze działalność Jasnogórskiego Chóru Dziewczęcego Filiae Mariae i podjęła się prowadzenia tego zespołu. Zajmuje się również redakcją muzyczną. Wraz z s. Dolores Nowak PDDM była redaktorką muzycznego opracowania hymnów brewiarzowych pt.: Wybrane hymny na Jutrznię i Nieszpory (Prowincja Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, 2012).
Marcin Wasilewski-Kruk
Marcin Wasilewski-Kruk - Dyrygent, wokalista, pedagog. Wieloletni wokalista Capelli Cracoviensis. W latach 2007-2016 pełnił rolę drugiego dyrygenta Katedry na Wawelu. W 2018 roku objął funkcję kantora Bazyliki Mariackiej w Krakowie.
W latach 2006-2021 był wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II Krakowie oraz Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej gdzie prowadził zajęcia z emisji głosu.
W latach 2012-2023 prowadził zajęcia z muzyki kościelnej i chorału gregoriańskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów.
Od 2011 roku wykładowca organizowanej przez Fundację DOL Szkoły Kantorów, gdzie prowadzi zajęcia z emisji głosu i prowadzenia scholi. Prowadzi także zajęcia w sekcjach podczas Warsztatów Muzyki Niezwykłej (w 2013, 2014, 2015, 2017, 2021, 2022, 2023 r.).
Współpracował również z Wrocławskim Studium Wokalno-Liturgicznym, gdzie prowadził zajęcia z dyrygowania.
Współprowadził XIII Ogólnopolski Kurs Śpiewu Gregoriańskiego w Poznaniu. Prowadzi również warsztaty oraz indywidualne zajęcia z emisji głosu dla wielu zespołów wokalnych i chórów min.: Chóru Mieszanego Katedry na Wawelu, Chóru Psalmodia, Federacji Cecilianum, Chóru Canticum Jubilaeum, Chóru Mariańskiego, Chóru Limanovum.
Koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Belgii, Włoszech, Finlandii, Czechach, Litwie, Węgrzech, Chorwacji i Ukrainie.
W swojej działalności dyrygenckiej i solistycznej dokonał wielu nagrań płytowych realizowanych min. dla wytwórni DUX i Ars Sonora.
W latach 1999, 2002, 2006 pełnił funkcję kantora podczas liturgii sprawowanych na krakowskich błoniach przez Ojca Świętego Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Ingresu Kardynała Stanisława Dziwisza. W 2010 roku pełnił funkcję psałterzysty podczas mszy św. pogrzebowej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Śpiewu Gregoriańskiego AISCgre - sekcja polska, a od 2020 r. członkiem Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Krakowie.
Katarzyna Młynarska - pomysłodawczyni, dyrektor i wykładowca Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego (www.wlsw.pl). Wokalistka, pedagog, trener emisji głosu, muzykolog, chórmistrz, coach.
Prowadzi w Polsce i za granicą autorskie warsztaty wokalne (w tym śpiewu liturgicznego) jak również upowszechnia integralną koncepcję osoby ludzkiej wg Jana Pawła II, poprzez prowadzenie warsztatów wspierających rozwój osobisty kobiet i mężczyzn. Przygotowuje emisyjnie solistów, chóry i zespoły do koncertów i sesji nagraniowych. Dla osób pragnących udoskonalić umiejętności pracy głosem i odkryć swoją prawdziwą ekspresję, prowadzi szkolenia z zakresu retoryki wokalnej i impostacji głosu. Zajmuje się mentoringiem artystycznym, coachingiem wokalnym i rehabilitacją głosu.
Autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej. Wraz z zespołem Niebieski Tramwaj Nadziei koncertowała w kraju i za granicą, brała również udział w wielu festiwalach odnosząc liczne sukcesy.
Absolwentka Instytutu Teorii i Historii Muzyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Wokalno-Aktorskiego Krakowskiej Akademii Muzycznej, Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy i Studium Teologii Rodziny w Krakowie.
Warsztat wokalny doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez P. Esswooda, A. Reynolds, L. Braun i R. Karczykowskiego. Przez szereg lat zdobywała doświadczenie zawodowe współpracując jako solistka i chórzystka z Operą i Operetką w Krakowie, Polskim Radiem Kraków, International Bachakademie Stuttgart, Chórem Kameralnym Kantorei Sankt Barbara. Talenty aktorskie doskonaliła pod okiem aktorów Narodowego Teatru Starego w Krakowie.
Jest dyrektorem i wykładowcą emisji głosu we Wrocławskim Liturgicznym Studium Wokalnym. Z powołania i miłości szczęśliwa żona i mama szóstki dzieci.
Ks. Mateusz Mandalka - kapłan, organista, pedagog, dyrygent, założyciel chóru Misericordias i Jubileuszowej Orkiestry Symfonicznej, organizator warsztatów muzyczno-liturgicznych. Wikariusz Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku.
Wieloletni organista przy Parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach. Ukończył klasę klarnetu w Państwowej Szkole Muzycznej w Leśnicy. Uczęszczał do Studium Muzyki Kościelnej w Opolu pobierając naukę gry na organach u prof. Alfreda Bączkowicza i dr Gabrieli Czurlok. Studiował na Uniwersytecie Opolskim muzykologię i teologię, prowadząc badania nad eschatologią motetów Jana Sebastiana Bacha.
Redaktor naczelny następujących śpiewników:
- Psallite Domino sapienter
- Psallite Domino sapienter – chorał
- Chorał „Zwycięzca śmierci”
- „Zwycięzca śmierci” – modlitewnik
- „Droga do nieba” – pieśni na orkiestrę dętą
- „Dzieła liryczne” Barbary Reiman na skrzypce
- „Missa Jubilata" Barbary Reiman - na chór mieszany, głosy chłopięce i orkiestrę symfoniczną
- „Missa Jubilata" Barbary Reiman - na chór mieszany, głosy chłopięce i organy
- „Kolędy" Barbary Reiman - opracowania na zespoły smyczkowe jednorodne i mieszane
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.
Kontakt
tel. 602 600 376
tel. 509 844 296
Patronat medialny: